Sėkmingai įgyvendintas projektas „Valiklio be alergenų receptūros ir bandomojo pavyzdžio sukūrimas“

2016 m. birželio 2 d. 07:46

Gavus iš Europos Sąjungos paramą, 2015 m. birželio 30 d. sėkmingai įgyvendintas projektas „Valiklio be alergenų receptūros ir bandomojo pavyzdžio sukūrimas”, suma skirta iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų sudarė 69202,62 eurus, bendra projekto vertė 197721,72 eurai.

Įgyvendinta 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra”, įgyvendinimo priemonė „Intelektas LT”.

Valiklis be alergenų  - tai gaminys, pagamintas iš ekologiškų aktyviųjų paviršiaus medžiagų, be fosfatų, be alergenų, skirtas įvairių paviršių valymui: grindims (medinėms (išskyrus neapdorotus medinius paviršius), lakuotoms, keraminėms, plastikinėms, tame tarpe PVC), sienoms, glazūruotiems paviršiams, plokštėms.

Įgyvendinus projektą pradėtas gaminti naujai sukurtas Universalus valiklis be alergenų „Ūla” ir tiekiamas į rinką vartotojams (plačiau apie gaminį http://www.koslita.eu/item/lt/universalus-valiklis-be-alergenu-ula.html), taip didinant įmonės pardavimus, gerinant eksporto galimybes, o tai užtikrins tolimesnį veiklos bei finansinį tęstinumą.

Valiklį galima naudoti tiek buityje, tiek visuomeninės paskirties įstaigose ar įmonėse. Įmonės ved. technologė teigia, kad „Valiklis be alergenų” nėra pavojingas žmogaus sveikatai ar gamtai ir atitinka žaliųjų viešųjų pirkimų reikalavimus.

UAB firma „Koslita” daugiau kaip dvidešimt metų yra buitinės chemijos produktų gamintoja Lietuvoje. Įmonė kasmet rinkai pateikia naujų ar patobulintų gaminių. Kurdami naujų gaminių receptūras, įmonės darbuotojai atlieka įvairias mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) veiklas. Bendradarbiaujama su Lietuvos bei ES šalyse veikiančiomis laboratorijomis, dalis bandymų atliekami įmonės laboratorijoje.

Pagrindinis projekto tikslas - sukurti „Valiklio be alergenų receptūrą bei bandomąjį pavyzdį”, didinti UAB firmos „Koslita” investicijas į inovaciniams gaminiams kurti reikalingus taikomuosius mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą - yra įgyvendintas.

Kontaktinis asmuo:
Ved. technologė Vijolė Dabravolskienė
Tel. 8-315-77663
El.p. vijole@koslita.lt

Pranešimą paskelbė: Roma Graževičienė, UAB firma "Koslita"

 

« Atgal